Ε.Μ.Θ.
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ Empty ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ

Δημοσίευση  Admin Δευ Αυγ 15, 2011 8:31 am

Ενα παγιο αιτημα ,ειδικα στον Σ.Ξ ειναι η αλλαγη ειδικοτητας στους ΕΜΘ ,μετα απο καποια χρονια υπηρεσιας!!Ειναι μια υποσχεση που εχει δοθει απο την εκαστοτε ιεραρχια εδω και πολλα χροναι αλλα μεχρις στιγμης δεν εχει γινει τιποτα!!Ετσι παρατηρειται το φαινομενο ,ΕΜΘ ηλικιας 40,45 ,47 ετων με το βαθμο του Ανθστη ,να εχουν την ειδικοτητα που πηραν οταν παρουσιαστηκαν στις Ε.Δ.Ειναι δυνατον καποιος πανω απο 40 ετων να ασκει την ειδικοτητα του ΟΔΜΑ,η του ΠΑΜΑ ;Γιατι δεν δινονται λοιπες διοικητικες ειδικοτητες στους ΕΜΘ που ειναι πανω απο 40 ετων;
Πιστευουμε πως αυτο πρεπει να ειναι το ζητουμενο,μιας και σε μοναδες Οπλων Σ.Ξ οπως ΤΘ,ΠΖ κ.λ.π υπαρχουν πολλα προβληματα εξαιτιας αυτης της καταστασης.Μεγαλυτερης σημασιας ειναι αυτο,παρα η αποδοση βαθμων κ.λ.π!!Δεν ειναι δυνατον ενας συναδελφος Ανθστης 45 ετων να παραμεινει στο στρατο εχοντας ακομα την ειδικοτητα του πληρωματος αρματων!!Ποσοι συναδελφοι προερχομενοι απο ΣΜΥ η ΣΣΕ ηλικιας 40 και 45 ετων εχουν καποια επαφη με τα αρματα π.χ;Βιολογικα εινα ιαδυνατον!!!Γιατι οι αντιστοιχης ηλικιας ΕΜΘ να μην μπορουν να προσφερουν πολυ περισσοτερα πραγματα απο μια αλλη θεση;Γιατι το σιγουρο ειναι πως εχοντας ακομα την αρχικη ειδικοτητα τους δεν προσφερουν τιποτα σε αυτην,οση εμεπειρια και αν διαθετουν.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2011

https://emth.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ Empty Απ: ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ

Δημοσίευση  panios Δευ Αυγ 15, 2011 11:00 am

Συνάδελφε εδώ και 1 χρόνο, δεν ξέρω ποιος το αποφάσισε, ΕΜΘ (Ο-Σ) μετατέθηκαν σε εργοστάσια βάσεως, στο 700 ΣΕ, νεκροταφεία, ως οδηγοί στους αρματοφορείς, με διάφορες ειδικότητες στην ΣΣΕ, ως θερμουδραυλικοί και ηλεκτρολόγοι στο 401 ΓΣΝΑ, στην Αεροπορία Στρατού καθώς και στις διμοιρίες κατασκευών.
panios
panios

Αριθμός μηνυμάτων : 5
Ημερομηνία εγγραφής : 14/08/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ Empty Απ: ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ

Δημοσίευση  TinSoldier Τρι Αυγ 16, 2011 5:30 am

panios έγραψε:Συνάδελφε εδώ και 1 χρόνο, δεν ξέρω ποιος το αποφάσισε, ΕΜΘ (Ο-Σ) μετατέθηκαν σε εργοστάσια βάσεως, στο 700 ΣΕ, νεκροταφεία, ως οδηγοί στους αρματοφορείς, με διάφορες ειδικότητες στην ΣΣΕ, ως θερμουδραυλικοί και ηλεκτρολόγοι στο 401 ΓΣΝΑ, στην Αεροπορία Στρατού καθώς και στις διμοιρίες κατασκευών.

Και λύνει αυτό το πρόβλημα; Δεν θα ήταν προτιμότερο να αποδοθεί η ειδικότητα του διοικητικού ή του τεχνικού και να πάψουν οι απαιτήσεις συμμετοχής ανθρώπων που ηλικιακά αδυνατούν να προσφέρουν σε μάχιμες θέσεις;
TinSoldier
TinSoldier

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Ημερομηνία εγγραφής : 14/08/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ Empty Απ: ΑΛΑΓΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ!!ΕΝΑ ΠΑΓΙΟ ΑΙΤΗΜΑ

Δημοσίευση  Admin Τρι Αυγ 16, 2011 5:41 am

Το να παω τραπεζοκομος στους Ευελπιδες σε ηλικια 46 ετων δεν ειναι η λυση στο προβλημα μου!!!Αλλωστε σε αυτες τις θεσεις ,απο οσον ειδα στα χαρτια που εχουν ερθει κατα καιρους δεν λεει ΠΟΥΘΕΝΑ για αλλαγη ειδικοτητας!!!Η υπεθυνες διευθυνσεις σε εχουν στην αρχικη σου ειδικοτητα!!Εχω σειρα ,ο οποιος αποστρατευτηκε φετος,ο οποιος μετα τα 5 χρονια σαν ΟΠΥ πηγε ειδικες δυναμεις,καθησε 20 χρονια εκει,αλλα τον παρακολουθουσε μεχρι την αποστρατεια του η ΔΙΤ!!Η αποψη μου ειναι να δοθουν καθαρα Διοικητικες ειδικοτητες!!
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2011

https://emth.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης